Pratt & Whitney przygotuje młodzież do pracy w branży lotniczej

Data publikacji: 2015-11-19 00:00:00 | Fakty Kaliskie

Pratt & Whitney przygotuje młodzież do pracy w branży lotniczej

Kanadyjska spółka Pratt & Whitney, produkująca części do silników lotniczych, otoczy opieką merytoryczną uczniów Zespołu Szkół Elektroniczno-Technicznych w Kaliszu. W środę strony podpisały list intencyjny w tej sprawie. Współpraca ma owocować przygotowaniem młodzieży do pracy w branży lotniczej.

Idea współpracy między Zespołem Szkół Elektroniczno-Technicznych a firmą Pratt & Whitney Kalisz narodziła się trzy lata temu. Jak mówi Małgorzata Kasprzycka, dyrektor  szkoły w tej chwili szkoła już drugi rok realizuje systemowe działania, do rozszerzenia których przyczyniła się wizyta w Dolinie Lotniczej w Rzeszowie. - Mieliśmy okazję zapoznać się z modelem współpracy, który występuje między pracodawcami - czyli zakładami przemysłu lotniczego a szkołami, które kształcą pod potrzeby konkretnych zakładów pracy. Oczywiście jest to skala makro w porównaniu z naszym regionem, natomiast my ów model współpracy realizujemy, modyfikując go do naszej sytuacji szkoły i sytuacji na kaliskim rynku pracy – mówi Małgorzata Kasprzycka.

 

Porozumienie zawarte z Pratt & Whitney dotyczy uczniów klas o specjalności technik-mechanik oraz technik-mechatronik. Szkoła jest zainteresowana pogłębieniem wiedzy teoretycznej i praktycznej uczniów poprzez kontakt z wysokiej klasy specjalistami oraz dostęp do nowoczesnych technologii produkcji. Młodzież będzie odbywała miesięczne praktyki w przedsiębiorstwie, w ramach których weźmie udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych prowadzonych przez pracowników Pratt & Whitney.

Porozumienie podpisali w gabinecie prezydenta Kalisza przedstawiciele szkoły: dyrektor Małgorzata Kasprzycka i wicedyrektor Jacek Wardęga oraz Pratt & Whitney:  Bogdan Zmyślony, prezes Zarządu, Dyrektor Generalny i Tomasz Krążyński.